ВИД НА СОБА УСЛУГА 01.04. - 11.06. 11.06. - 06.07. 06.07. - 21.08. 21.08. - 16.09. 16.09. - 01.11.
  2 TWC B SAT TV F KL   7 x POLUPANSION € 208 € 249 € 289 € 249 € 208

ПОПУСТИ:

Возрасна особа на дополнителен лежај од 10 години 20%
Дете без лежај од 2 до 10 години 50%
Дете на дополнителен лежај од 2 до 10 години 50%
Дете до 2 години 100%


ДОПЛАТИ:
Туристичка такса за деца од 12 до 18 години 0.80 €
Туристичка такса за возрасни од 18 години 1.60 €
Доплата за полн пансион 7 €

Локација: 4 км од Улцињ, Голема плажа.
Плажа: 330 м, песочна, бетонирана.
Услуга: Полупансион, појадок и вечера – шведска маса со салатно бифе.

Клима: Да.

Опис: Ресторан, кафетерија, конгресна сала, сауна, тераса, затворен базен со слатка вода 126 м2, тениски терени, пинг понг, спортови на вода.

Инфо: Хотелот е реновиран во 2009 година. WI-FI на рецепција - бесплатно. Паркинг – бесплатно.

Категоризација 2 **
Тип на сместување Хотел
Локација Улцињ