Локација: Полуостров Касандра, место Афитос, 70 км од аеродром Македонија.
Плажа: Песочна. Лежалки и чадори за сонце, пешкири за плажа ( со доплата ).
Услуга: Ноќевање со појадок.
Соби: Клима уред, фрижидер, сателитска ТВ, телефон, купатило, фен, балкон или тераса,
Хотелски содржини: Централен ресторан, базен, WI – Fi интернет, паркинг, сеф, фитнес центар.

ВИД НА СОБА УСЛУГА ВИД НА СМЕСТУВАЊЕ 01.05.17 31.05.17 01.06.17 30.06.17 01.07.17 31.07.17 01.08.17 31.08.17 01.09.17 30.09.17 01.10.17 31.10.17
Double Room - Plus BB 2Ad+1ch(0-1) 82 105 116 128 105 82
Double Room - Plus BB 2Ad+1ch(2-9) 82 105 116 128 105 82
Double Room - Standard BB 2Ad 70 93 105 116 93 70
Double Room - Standard BB 2Ad+1ch(0-1) 70 93 105 116 93 70
Double Room for Sgl -  HB 1Ad 87 110 122 133 110 87
Double Room for Sgl -  HB 1Ad+1ch(0-1) 87 110 122 133 110 87
Family Room 1 Broom -  HB 2Ad 139 169 197 208 169 139
Family Room 1 Broom -  HB 2Ad+1ch(0-1) 139 169 197 208 169 139
Family Room 1 Broom -  HB 2Ad+1ch(2-9) 148 176 205 217 176 148
Family Room 1 Broom -  HB 2Ad+2ch(0-1) 139 169 197 208 169 139
Family Room 1 Broom -  HB 2Ad+2ch(0-1)(2-9) 148 176 205 217 176 148
Family Room 1 Broom -  HB 2Ad+2ch(2-9) 155 184 214 225 184 155

        

ЦЕНИТЕ СЕ ПО СОБА ОД ДЕН СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 31 ДЕКЕМВРИ 2016.                         
УПЛАТА ВО ДЕНАРИ 1 € = 61,8 ДЕН     
               

BB - ноќевање со појадок                    
HB - полупансион                    
FB - полн пансион                    
UL - ултра се вклучено                    
AL - се вклучено                    
RR - наем                    
FBp - премиум плус пакет                    
Ad - возрасно лице                    
Ch - дете

Локација Афитос
Тип на сместување Хотел
Категоризација 4 ****