Достапност

Локација: 15 км од Улцињ.
Плажа: 100 - 200 м, песочна.
Услуга: Полупансион, појадок и вечера – шведска маса со салатно бифе.
Клима: Да.
Опис: Населба од бунгаловски тип, ресторан, аперитив бар, фризерски салон, детско игралиште, дискотека, спортски терени.
Инфо: Нудистичка населба. Бунгалови од тип А и В се на спрат. Бунгалови од тип L се на приземје. Паркинг – бесплатно.Wi-Fi бесплатно.

Цена по лице:

Тип на соба Услуга 23.04.18 11.06.18 06.07.18 21.08.18 16.09.18
11.06.18 06.07.18 21.08.18 16.09.18 01.11.18
2 TWC LUX B/T TV F KL LUX L  Полупансион 227 € 284 € 331 € 284 € 227 €
2 TWC LUX B/T TV F KL LUX A  Полупансион 208 € 255 € 293 € 255 € 208 €

 

Во цената се вклучени 7 полупансиони, во соба 1/2 TWC B/Т TV F KL LUX A , паркинг. 
1 x дете бесплатно до 2 години, 30% попуст за деца до 12 години на дополнително легло, 20% попуст на возрасен на дополнително легло (зависно од собата и од терминот).


ДОПЛАТИ:
Туристичка такса за возрасни: 1.60 € 

Категоризација 2 **
Локација Улцињ
Тип на сместување Хотел