Локација: Полуостров Касандра, 3км од населба Калитеа, 15 км од аеродром Македонија. Се состои од 2 централни згради и комплекс дво и едноспратни бунгалови од двете страни на патот, поврзани со подземен премин. Хотелот се карактеризира со естетика, одличен сервис, комфорно сместување и љубезен персонал кој ви гарантира пријатен престој. Хотелот се препорачува за луксузен и опуштен одмор како за семејства така и за деловниот свет. Во поголем дел, собите имаат поглед на базен или парк, а во делот под патот има соби со поглед на море.
Плажа: Песочна, сопствена. Лежалки и чадори за сонце со доплата, пешкири за плажа со депозит.
Услуга: Полупансион ( појадок и вечера – шведска маса )
Соби: 255 соби, опремени со: клима уред, сателитска ТВ, фрижидер, телефон, сеф – бесплатно, купатило, фен, балкон или тераса со гарнитура за седење. Додатен лежај – софа. За добредојде Вино, корпа со овошје.
Хотелски содржини: 2 главни ресторанти каде се сервира појадок и вечера. Ресторан A la carte, ресторан Self service, два лоби бара, бар на плажа, три бара покрај базен, 9 базенти на отворено: ( 8 со морска вода + 1 со слатка вода ), менувачница, room service, минимаркет, златара, ТВ сала, бесплатен WI – FI, хемиско чистење, изнајмување велосипед / скутер, паркинг, пошта …
За деца: Миниклуб од 4 до 12 години, 2 детски базенти, 2 детски игралишта, детско мени, детско катче, бебешко креветче – бесплатно, дадилка на повик.
Конференциски услуги: 4 конференциски сали со капацитет од 600, 400, 160 и 50 места, опремени со аудио и видео опрема.
Aegean Spa centar: Затворен базент, фитнес центар, амам ( бесплатни ),Сауна, џакузи, масажа, козметички салон ( со доплата )
Спорт и забава: Тениски терен – со доплата, пинг понг, билјард, одбојка на плажа, аеробик, јога, спортови на вода, Вечерна жива музика, грчка вечер
Инфо: Хотелот е отворен од Април до Октомври. Услови за особи со посебни потреби

ВИД НА СОБА УСЛУГА ВИД НА СМЕСТУВАЊЕ 22.04.17 20.05.17 21.05.17 10.06.17 11.06.17 31.07.17 01.08.17 07.09.17 08.09.17 22.09.17 23.09.17 03.10.17 04.10.17 31.10.17
Double Room - Eco HB 2Ad 75 105 132 180 132 105 75
Single Room - Pool View HB 1Ad 82 110 143 169 143 110 82
Double Room - Pool View HB 2Ad 84 117 147 198 147 117 84
Double Superior  - Pool View HB 2Ad 97 141 190 286 190 141 97
Double Superior  - Pool View HB 2Ad+1ad 121 176 236 357 236 176 121
Double Superior  - Pool View HB 2Ad+1ch(0-2) 97 141 190 286 190 141 97
Double Superior  - Pool View HB 2Ad+1ch(3-11) 121 176 236 357 236 176 121
Double Superior  - Pool View HB 2Ad+2ch(0-2) 97 141 190 286 190 141 97
Double Superior  - Pool View HB 2Ad+2ch(0-2)(3-11) 121 176 236 357 236 176 121
Double Superior  - Pool View HB 2Ad+2ch(3-11) 146 211 283 428 283 211 146
Suite Superior - Private Pool HB 2Ad 487 495 551 665 551 495 487
Suite Superior - Private Pool HB 2Ad+1ad 658 668 744 898 744 668 658
Suite Superior - Private Pool HB 2Ad+1ch(0-2) 487 495 551 665 551 495 487
Suite Superior - Private Pool HB 2Ad+1ch(3-11) 608 618 688 831 688 618 608
Suite Superior - Private Pool HB 2Ad+2ch(0-2) 487 495 551 665 551 495 487
Suite Superior - Private Pool HB 2Ad+2ch(0-2)(3-11) 608 618 688 831 688 618 608
Suite Superior - Private Pool HB 2Ad+2ch(3-11) 730 742 827 998 827 742 730
Single Room - Sea View HB 1Ad 91 124 159 200 159 124 91
Double Room - Sea View HB 2Ad 106 147 206 247 206 147 106

ЦЕНИТЕ СЕ ПО СОБА ОД ДЕН СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 31 ДЕКЕМВРИ 2016.                         
УПЛАТА ВО ДЕНАРИ 1 € = 61,8 ДЕН                    

BB - ноќевање со појадок                    
HB - полупансион                    
FB - полн пансион                    
UL - ултра се вклучено                    
AL - се вклучено                    
RR - наем                    
FBp - премиум плус пакет                    
Ad - возрасно лице                    
Ch - дете

Категоризација 5 *****
Локација Калитеа
Тип на сместување Хотел