Локација: Полуостров Касандра, 3км од населба Калитеа, 15 км од аеродром Македонија. Се состои од 2 централни згради и комплекс дво и едноспратни бунгалови од двете страни на патот, поврзани со подземен премин. Хотелот се карактеризира со естетика, одличен сервис, комфорно сместување и љубезен персонал кој ви гарантира пријатен престој. Хотелот се препорачува за луксузен и опуштен одмор како за семејства така и за деловниот свет. Во поголем дел, собите имаат поглед на базен или парк, а во делот под патот има соби со поглед на море.
Плажа: Песочна, сопствена. Лежалки и чадори за сонце со доплата, пешкири за плажа со депозит.
Услуга: Полупансион ( појадок и вечера – шведска маса )
Соби: 255 соби, опремени со: клима уред, сателитска ТВ, фрижидер, телефон, сеф – бесплатно, купатило, фен, балкон или тераса со гарнитура за седење. Додатен лежај – софа. За добредојде Вино, корпа со овошје.
Хотелски содржини: 2 главни ресторанти каде се сервира појадок и вечера. Ресторан A la carte, ресторан Self service, два лоби бара, бар на плажа, три бара покрај базен, 9 базенти на отворено: ( 8 со морска вода + 1 со слатка вода ), менувачница, room service, минимаркет, златара, ТВ сала, бесплатен WI – FI, хемиско чистење, изнајмување велосипед / скутер, паркинг, пошта …
За деца: Миниклуб од 4 до 12 години, 2 детски базенти, 2 детски игралишта, детско мени, детско катче, бебешко креветче – бесплатно, дадилка на повик.
Конференциски услуги: 4 конференциски сали со капацитет од 600, 400, 160 и 50 места, опремени со аудио и видео опрема.
Aegean Spa centar: Затворен базент, фитнес центар, амам ( бесплатни ),Сауна, џакузи, масажа, козметички салон ( со доплата )
Спорт и забава: Тениски терен – со доплата, пинг понг, билјард, одбојка на плажа, аеробик, јога, спортови на вода, Вечерна жива музика, грчка вечер
Инфо: Хотелот е отворен од Април до Октомври. Услови за особи со посебни потреби

               

BB - ноќевање со појадок                    
HB - полупансион                    
FB - полн пансион                    
UL - ултра се вклучено                    
AL - се вклучено                    
RR - наем                    
FBp - премиум плус пакет                    
Ad - возрасно лице                    
Ch - дете

Категоризација 5 *****
Локација Калитеа
Тип на сместување Хотел