Локација: Полуостров Касандра, место Афитос, 70 км од аеродром Македонија.
Плажа: Песочна, сопствена. Лежалки и чадори за сонце, пешкири за плажа бесплатно.
Услуга: Полупансион ( појадок и вечера – шведска маса )
Соби: 76 соби, опремени со: клима уред, минибар со доплата, сателитска ТВ, телефон, сеф – бесплатно, купатило, фен, балкон или тераса,
Хотелски содржини: Централен ресторант Dafne, ресторант A la carte – Mesogios, бар покрај базен, 2 базена со слатка вода, лежалки и чадори за сонце покрај базен, WI – Fi бесплатно, џакузи, козметички салон, масажа, ТВ Сала, пинг понг, жива музика, паркинг
инфо: Хотелот е отворен од Април до Октомври.
Кредитни картички: VISA, MASTERCARD,

ВИД НА СОБА УСЛУГА ВИД НА СМЕСТУВАЊЕ 29.04.17 20.05.17 21.05.17 23.06.17 24.06.17 19.07.17 20.07.17 20.08.17 21.08.17 08.09.17 09.09.17 24.09.17 25.09.17 20.10.17
Promo Room -  HB 2Ad 97 157 184 217 184 157 97
Double Deluxe for Sgl - Sea View HB 1Ad 95 157 182 217 182 157 95
Double Deluxe for Sgl - Sea View HB 1Ad+1ch(0-1) 95 157 182 217 182 157 95
Double Deluxe  - Sea View HB 2Ad 119 195 227 272 227 195 119
Junior Suite Deluxe - Sea View HB 2Ad 152 238 272 352 272 238 152
Junior Suite Deluxe - Sea View HB 2Ad+1ch(0-1) 152 238 272 352 272 238 152
Junior Suite Deluxe - Sea View HB 2Ad+1ch(2-8) 152 238 272 352 272 238 152

ЦЕНИТЕ СЕ ПО СОБА ОД ДЕН СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 31 ДЕКЕМВРИ 2016.                         
УПЛАТА ВО ДЕНАРИ 1 € = 61,8 ДЕН 
                   

BB - ноќевање со појадок                    
HB - полупансион                    
FB - полн пансион                    
UL - ултра се вклучено                    
AL - се вклучено                    
RR - наем                    
FBp - премиум плус пакет                    
Ad - возрасно лице                    
Ch - дете

        

Локација Афитос
Тип на сместување Хотел
Категоризација 4 ****