Локација: Полуостров Атос, неколку минути со траект до местото Амуљани , 125 км од аеродром Македонија.Добитник на “Green Key” за хотел кој задоволува најмногу еколошки стандарди.
Плажа: 3 плажи наградени со сино знаме.Glarotopos-каменита плажа,Porto Agio-песочна 50 м од хотел,Golden Beach-песочна 5 мин од хотел
Лежалки и чадори за сонце - бесплатно,пешкири - со депозит.
Услуга: Полупансион: појадок-шведска маса,вечера-мени.
Соби: 69 соби , опремени со: клима уред , сателитска ТВ , мини бар - со доплата , телефон , сеф - со доплата, фен,балкон или тераса (поглед на море или страничен поглед на море).
Хотелски содржини: A la carte ресторан на отворено,затворен бар “Agionissi”,бар покрај базен “Panorama”,базен со слатка вода,продавница за сувенири,библиотека,Wi-Fi - бесплатно,хемиско чистење,room service ,фризер на повик,дадилка на повик,секретарски услуги.
За деца: Детски базен,детско игралиште.
Beauty Haven Wellness Centre & Spa : Затворен базен,турска бања,ексклузивни третмани од реномирана германска козметика Just Pure.
Спорт и забава: Изнајмување чамци и велосипеди,планински велосипедизам,тениски терени,мини фудбал со доплата.
инфо: Хотелот е отворен од Јуни до Септември.
Кредитни картички: VISA, EUROCARD.

          
                
BB - ноќевање со појадок                
HB - полупансион                
FB - полн пансион                
UL - ултра се вклучено                
AL - се вклучено                
RR - наем                
Ad - возрасно лице   

Категоризација 4 ****
Локација Амуљани
Тип на сместување Хотел