Достапност

Akrathos Hotel 3*

Локација: Полуостров Атос, 2 км од Уранополис , 125 км од аеродром Македонија. Плажа: Песочна / каменита,100 м од хотел.Лежалки и чадори за сонце - бесплатно,пешкири - со депозит.
0,00 ден.

Локација: Полуостров Атос, 2 км од Уранополис , 125 км од аеродром Македонија.
Плажа: Песочна / каменита,100 м од хотел.Лежалки и чадори за сонце - бесплатно,пешкири - со депозит.
Услуга: Се вклучено.
Соби: 268 соби , опремени со: клима уред , сателитска ТВ , телефон ,фрижидер,сеф - бесплатно,купатило (када),фен,балкон или тераса (поглед на море или страничен поглед на море,поглед на парк),додатен лежај-софа.
Хотелски содржини: Ресторан,таверна,бар,бар на плажа и покрај базент,базент со хидромасажер,ТВ сала,интернет,супер маркет,продавница за сувенири,изнајмување скутери.
За деца: Детски базен со слатка вода, 2 детски игралишта,анимација,дадилка на повик.
Beauty Haven Wellness Centre & Spa : Затворен базен,турска бања,ексклузивни третмани од реномирана германска козметика Just Pure.
Спорт и забава: Терен за одбојка на плажа,пинг понг,пикадо,сауна,спортови на вода,билијард. Вечерна забавна програма
инфо: Мини бус на релација хотел-Уранополис-хотел.
Кредитни картички: VISA, MASTERCARD.

                          
BB - ноќевање со појадок                
HB - полупансион                
FB - полн пансион                
UL - ултра се вклучено                
AL - се вклучено                
RR - наем                
Ad - возрасно лице

Категоризација 3 ***
Локација Уранополис
Тип на сместување Хотел