Локација: Полуостров Касандра, место Полихроно.
Плажа: Песочна, 60 метри од хотел. Лежалки и чадори за сонце ( бесплатно со купен пијалок во барот ).
Услуга: Полупансион ( појадок и вечера – шведска маса )
Соби: Клима уред, мини фрижидер, сателитска ТВ, телефон, сеф – бесплатно, купатило, фен, балкон или тераса.
Хотелски содржини: Централен ресторан, ресторант A la, WI – Fi бесплатно, продавници во непосредна близина.
инфо: Мал атрактивен хотел, идеален за семејства и одмор за млади. Сместен во непосредна близина на песочна плажа. Хотелот има пространи соби и добра услуга.
Кредитни картички:  VISA, MASTERCARD,

Категоризација 2 **
Локација Полихроно
Тип на сместување Хотел