Akti Ouranoupoli 3*

Локација: Полуостров Атос, 1.5 км од Уранополис , 125 км од аеродром Македонија. Плажа: Песочна,сопствена.Поврзана со подземен премин.Лежалки и чадори за сонце - со доплата,кабини за пресоблекување,WC,туш,пешкири - со депозит.
0,00 ден.

Локација: Полуостров Атос, 1.5 км од Уранополис , 125 км од аеродром Македонија.
Плажа: Песочна,сопствена.Поврзана со подземен премин.Лежалки и чадори за сонце - со доплата,кабини за пресоблекување,WC,туш,пешкири - со депозит.
Услуга: Полупансион: појадок и вечера-шведска маса.
Соби: 80 соби ,комплекс составен од 7 трокатни објекти. Опремени со: клима уред , греење,телефон,фрижидер,сателитска ТВ,купатило(када),фен,радио,Wi-Fi,балкон или тераса(поглед на море или страничен поглед на море),додатен лежај-стандарден или на расклопување.
Хотелски содржини: Ресторан,таверна,снек бар на плажа,бар покрај базен,базен со слатка вода,room service,сеф - бесплатно,ТВ сала,фризер на повик,интернет,мини маркет,паркинг.
За деца: Детски базент со слатка вода,детско игралиште.
Конференциска сала : Конференциска сала со капацитет од 50 места.
Спорт и забава: Терен за одбојка на плажа,пинг понг,билјард,спортови на вода,вечерна забавна програма,Beach-Party,дискотека на плажа.
Кредитни картички: VISA, MASTERCARD,AMEX,DINERS.

                           
BB - ноќевање со појадок                
HB - полупансион                
FB - полн пансион                
UL - ултра се вклучено                
AL - се вклучено                
RR - наем                
Ad - возрасно лице

Категоризација 3 ***
Локација Уранополис
Тип на сместување Хотел