Локација: Полуостров Касандра, 5км од населба Криопиги, 2 км од населба Калитеа, 90 км од аеродром Македонија. Се состои од централна зграда и 3 комплекса бунгалови
Плажа: Песочна, сопствена. Пристап до плажа ( скали или лифт ). Наградена со сино знаме. Лежалки и чадори за сонце со доплата, пешкири за плажа со депозит. Кабини за пресоблекување, туш кабини.
Услуга: Полупансион ( појадок и вечера – шведска маса )
Соби: 215 соби, опремени со: клима уред, мини бар со доплата, сателитска ТВ, телефон, сеф – со доплата, купатило, балкон или тераса.
Хотелски содржини: 2 главни ресторани каде се сервира појадок и вечера. Таверна A la carte, грил ресторан на плажа, базен,бар,бар покрај базен, минимаркет, продавница за сувенири, бутик, ТВ Сала, Играчница, WI – FI со доплата.
За деца:  Детски базен, детско игралиште.
Конференциски услуги: 80 места, опремени со аудио и видео опрема.
Спорт и забава: Тениски терен, пинг понг, одбојка на плажа, кошарка, спортови на вода,
инфо: Хотелот е отворен од Април до Октомври. Услови за особи со посебни потреби.
Кредитни картички:  VISA, MASTERCARD.


                
BB - ноќевање со појадок                
HB - полупансион                
FB - полн пансион                
UL - ултра се вклучено                
AL - се вклучено                
RR - наем                
Ad - возрасно лице 
  

Категоризација 4 ****
Локација Криопиги
Тип на сместување Хотел