Alexandros Palace Hotel & Suites 5*

Локација: Полуостров Атос, 5 км од Уранополис, 2 км од Неа Рода, 108 км од аеродром Македонија. Плажа: Песочна, 120 м од хотел. Поврзана со подземен премин. Лежалки и чадори за сонце - со доплата, пешкири - со депозит.
0,00 ден.

Локација: Полуостров Атос, 5 км од Уранополис, 2 км од Неа Рода, 108 км од аеродром Македонија.
Плажа: Песочна, 120 м од хотел. Поврзана со подземен премин. Лежалки и чадори за сонце - со доплата, пешкири - со депозит.
Услуга: Полупансион: појадок и вечера-шведска маса.
Соби: 150 соби, комплекс составен од 7 двокатни и 2 трокатни објекти. Опремени со: клима уред , телефон, фрижидер, мини бар - со доплата, сателитска ТВ, сеф - со доплата, купатило (туш/WC), фен, интернет, балкон или тераса со поглед на море или парк, додатен лежај-стандарден.
Хотелски содржини: Ресторан, ресторан A la carte, таверна, снек бар, бар на плажа, бар на плажа и покрај базен, базен со слатка вода, room service, сеф, менувачница, ТВ сала, продавница за сувенири, интернет, мини маркет, паркинг.
За деца: Детски базен со слатка вода, детско игралиште, детски клуб, забавен програм.
Конференциска сала : Конференциска сала со капацитет од 150 места.
Спа центар : Затворен базен со хидромасажа, фитнес сала, сауна, турска бања, џакузи.
Спорт и забава: Терен за одбојка на плажа, пинг понг, билјард, спортови на вода, тениски терен, терен за мини фудбал, Вечерна забавна програма
Кредитни картички: VISA, MASTERCARD,AMEX

                      
BB - ноќевање со појадок                
HB - полупансион                
FB - полн пансион                
UL - ултра се вклучено                
AL - се вклучено                
RR - наем                
Ad - возрасно лице

Категоризација 5 *****
Локација Уранополис
Тип на сместување Хотел