Локација: Полуостров Касандра, Калитеа, 80 км од аеродром Македонија.
Плажа: Песочна, сопствена. Лежалки и чадори за сонце со доплата, пешкири за плажа со депозит.
Услуга: Полупансион ( појадок и вечера – шведска маса )
Соби: 126 соби, опремени со: клима уред, сателитска ТВ, телефон, фен, балкон со поглед на море или планина. Додатен лежај-софа.
Хотелски содржини: Ресторан,снек бар,централен бар,бар покрај базен, базен слатка вода, сеф со доплата, мини маркет, ТВ сала, менувачница, паркинг ...
За деца: Базен со слатка вода
Спорт и забава: Фитнес центар,џакузи, турска бања, спорт на вода...
инфо: Хотелот е отворен од Април до Октомври. Услови за особи со посебни потреби.
Кредитни картички: VISA, MASTERCARD, AMEX, DINERS.

           

BB - ноќевање со појадок                    
HB - полупансион                    
FB - полн пансион                    
UL - ултра се вклучено                    
AL - се вклучено                    
RR - наем                    
FBp - премиум плус пакет                    
Ad - возрасно лице                    
Ch - дете

                

Категоризација 4 ****
Локација Калитеа
Тип на сместување Хотел