Локација: Полуостров Касандра, Калитеа, 80 км од аеродром Македонија.
Плажа: Песочна, сопствена. Лежалки и чадори за сонце со доплата, пешкири за плажа со депозит.
Услуга: Полупансион ( појадок и вечера – шведска маса )
Соби: 126 соби, опремени со: клима уред, сателитска ТВ, телефон, фен, балкон со поглед на море или планина. Додатен лежај-софа.
Хотелски содржини: Ресторан,снек бар,централен бар,бар покрај базен, базен слатка вода, сеф со доплата, мини маркет, ТВ сала, менувачница, паркинг ...
За деца: Базен со слатка вода
Спорт и забава: Фитнес центар,џакузи, турска бања, спорт на вода...
инфо: Хотелот е отворен од Април до Октомври. Услови за особи со посебни потреби.
Кредитни картички: VISA, MASTERCARD, AMEX, DINERS.

ВИД НА СОБА УСЛУГА ВИД НА СМЕСТУВАЊЕ 27.04.17 14.05.17 15.05.17 13.06.17 14.06.17 05.07.17 06.07.17 24.08.17 25.08.17 15.09.17 16.09.17 30.09.17 01.10.17 09.10.17
Double Deluxe  - Garden View HB 2Ad 77 106 140 177 149 140 77
Double Deluxe  - Garden View HB 2Ad+1ad 97 132 175 221 186 175 97
Double Deluxe  - Garden View HB 2Ad+1ch(0-1) 77 106 140 177 149 140 77
Double Deluxe  - Garden View HB 2Ad+1ch(2-11) 77 106 140 177 149 140 77
Double Promo - Garden View HB 2Ad 74 100 133 169 141 133 74
Double Promo - Garden View HB 2Ad+1ad 93 126 166 210 176 166 93
Double Promo - Garden View HB 2Ad+1ch(0-1) 74 100 133 169 141 133 74
Double Promo - Garden View HB 2Ad+1ch(2-11) 74 100 133 169 141 133 74

ЦЕНИТЕ СЕ ПО СОБА ОД ДЕН СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 31 ДЕКЕМВРИ 2016.                         
УПЛАТА ВО ДЕНАРИ 1 € = 61,8 ДЕН     
               

BB - ноќевање со појадок                    
HB - полупансион                    
FB - полн пансион                    
UL - ултра се вклучено                    
AL - се вклучено                    
RR - наем                    
FBp - премиум плус пакет                    
Ad - возрасно лице                    
Ch - дете

                

Категоризација 4 ****
Локација Калитеа
Тип на сместување Хотел