Anthemus Sea Beach Hotel & SPA 5*

Локација: Полуостров Ситониа, област Елиа, 6 км од населбата Неос Мармарас , 12 км од населбата Никити , 95 км од аеродром Македонија.
0,00 ден.

Локација: Полуостров Ситониа, област Елиа, 6 км од населбата Неос Мармарас , 12 км од населбата Никити , 95 км од аеродром Македонија.
Плажа: Песочна, сопствена.Наградена со сино знаме. Лежалки ,чадори и пешкири - со доплата.
Услуга: Полупансион  ( појадок и вечера – шведска маса ) Детско мени.
Соби: 208 соби,опремени со: клима уред, сателитска ТВ, мини бар, телефон, сеф – бесплатно,Wi-Fi, купатило / када , фен, мини кујна , прибор за кафе и чај, балкон или тераса (поглед на море,базен,парк ). Во сите апартмани вино и овошје за Добредојде.
Хотелски содржини: Ресторан , бар , таверна A la carte на плажа , таверна покрај базен , пиано бар , гурмански ресторан , 2 базена со слатка вода , мини маркет , ТВ сала , менувачница , изнајмување велосипеди и скутери , хемиско чистење , room service , бесплатен паркинг , прилагоден за особи со посебни потреби ...
Конференциски услуги: Конференциска сала со капацитет од 80 места, опремени со аудио и видео опрема.
Спорт и забава:Тениски терен , пинг понг , билјард , одбојка на плажа . Вечерна жива музика, грчка вечер.
инфо: Мини – бус на релација Неос Мармарас и Никити.
Кредитни картички:  VISA, MASTERCARD, AMEX, DINERS.

             
                
BB - ноќевање со појадок                
HB - полупансион                
FB - полн пансион                
UL - ултра се вклучено                
AL - се вклучено                
RR - наем                
Ad - возрасно лице

 

Категоризација 5 *****
Локација Акти Елиас
Тип на сместување Хотел