Термини: 08 и 14 Јануари 2019

1. ден: СКОПЈЕ – БАНСКО
Состанок на групата пред хотел ВИП во 05:00 часот заминување кон Банско. Патување преку Куманово, Крива Паланка и граничен премин Деве Баир со повремени паузи поради одмор и царински формалности. Пристигнување во Банско околу пладне. Сместување во хотел на база на полу пансион ( појадок и вечера). Слободно попладне за одмор и релаксирање ( користење на дополнителните услуги кои ги нуди хотелот: базен /  џакузи, фитнес, парна бања / сауна, ... ). Вечера. Ноќевање.
2. ден: БАНСКО
Појадок. Слободен ден за индивидуални активности.  Вечера.  Ноќевање.
3. ден: БАНСКО
Појадок. Слободен ден за индивидуални активности.  Вечера.  Ноќевање.
4. ден: БАНСКО
Појадок. Слободен ден за индивидуални активности.  Вечера.  Ноќевање.
5. ден: БАНСКО
Појадок. Слободен ден за индивидуални активности.  Вечера.  Ноќевање.
6. ден: БАНСКО
Појадок. Слободен ден за индивидуални активности.  Вечера.  Ноќевање.
7. ден: БАНСКО – СКОПЈЕ
Појадок. По појадокот во 12:00 часот заминување кон Скопје. Патување преку граничен премин Деве Баир, Крива Паланка и Куманово со попатни паузи поради одмор и царински формалности. Пристигнување во Скопје  во вечерните часови.

Цената на аранжманот изнесува 179€

Во цената на арнжманот влезени се следните услуги:
- Автобуски превоз на релација Скопје – Банско – Скопје со високотуристички автобус ТВ, ВИДЕО, КЛИМА УРЕД
- Сместување во хотел Polaris Inn 3+*** на база полупансион ( појадок и вечера ) во тро и четворокреветни  апартмани.
- Туристички водич за време на патувањето и престој во Банско
- Медицинско лице за време на патувањето и престој во Банско
- Користење базен / џакузи, парна бања / сауна, WI – FI на рецепција ...
- Ски инструктори

Во цената на аранжманот не се влезени следните услуги:
- Задолжително патничко и здравствено осигурување 240 денари
- Туристичка такса 1€ дневно

Напомена: за реализација на овој аранжман потребни се минимум 40 патници. За влез во Р.Бугарија е неопходно да се поседува пасош со валидност од минимум 3 месеца на денот на излез и задолжително да се поседува патничко здравствено осигурување.

Уплатата се врши исклучиво во денарска противвредност (1€ = 62 mkd).

Категоризација 3 ***
Локација Банско
Тип на сместување Хотел