Достапност

Apartmani NOVAK 3***

Апартманите се наоѓаат на 800м од центарот на Сутиван, и на 250м од плажа
0,00 ден.

Локација: Сутиван, Брач
Оддалеченост од плажа: 250м, каменеста.
Услуга: Наем на апартман.
Клима: Има

Опис: Апартманите се наоѓаат на 800м од центарот на Сутиван.
1/2 +б АПП: Спална соба со брачен кревет, дневна соба со два дополнителни лежаи и кујна, бања, балкон со поглед.
1/3+2 АПП (35м2)спална соба со три лежаи, дневна соба со два дополнителни лежаи, кујна со трпезарија, бања и тераса.
Најблиската продавница и ресторан се на 600м. Гостите имаат на располагање паркинг пред куќата, и заедничка скара. 

Категоризација 3 ***
Тип на сместување Апартман
Локација Брач