Достапност

Apartmani PALMA 3***

Апартманите се наоѓаат на 1км од центарот на Супетар, во мирен предел, над туристичката населба Веларис.
0,00 ден.

Локација: Супетар, Брач
Оддалеченост од плажа: 250м, каменеста, на места бетонирана (песочно морско дно).
Услуга: Наем на апартман.
Клима: Има

Опис:
Апартманите се наоѓаат на 1км од центарот на Супетар, во мирен предел, над туристичката населба Веларис.
1/4 +2 АПП: прв спрат (105м2), две спални соби, дневна соба со два дополнителни лежаи, кујна сотрпезарија, две бањи, тераса и балкон.
1/2+1 АПП: прв спрат (40м2), спална соба, дневна соба со дополнителен лежај, кујна со трпезарија, бања и тераса.
До најблиската продавница има 300м, до ресторан 900м. Гостите имаат на располагање паркинг пред куќата, и заедничка скара.

Категоризација 3 ***
Локација Брач
Тип на сместување Апартман