Достапност

Apartmani RADIĆ 3***

Апартманите се наоѓаат на 100м над туристичката населба Веларис
0,00 ден.

Локација: Супетар, 100м над туристичката населба Веларис;
Оддалеченост од плажа: 200м, бетонска, каменеста;
Услуга: Наем на апартман;
Клима: Има;

Опис:
Апартманите се наоѓаат на 100м над туристичката населба Веларис, до центарот на Супетар има 1км. Најблиската продавница е на 150м, ресторани, месарница, пошта и банка има во центарот на местото.
1/4 АПП (приземје 50м2) две спални соби, кујна со трпезарија, бања, тераса, фрижидер.
Гостите имаат на располагање паркинг пред куќата. 

Категоризација 3 ***
Локација Брач
Тип на сместување Апартман