Достапност

Apartmani TRIM 3***

Апартманите Трим 3*, се наоѓаат во Хвар – Стари Град, на 1км од центарот
0,00 ден.

Локација: Хвар – Стари Град,1000 м од центар.
Плажа: Каменита / крупен песок со делови за сончање, 250 м од хотел.
Услуга: Наем, можност за полупансион во хотел Аркада.
Клима: Не.

Опис: Апартманите Трим се лоцирани над хотелот Аркада.Модерна населба со 32 бунгалови.1/2 + 2 АПП (48 м2): спална соба,дневна соба со два лежаја,кујна со трпезариски дел,купатило,тераса со гарнитура за седење.

Спорт и забава: Богата спортска понуда во хотел Аркада: тенис,пинг понг,мини голф,обука за едрење,изнајмување велосипеди и скутери,скијање на вода,одбојка,ракомет,кошарка,детско игралиште.Во хотел Аркада се наоѓа отворен базен со лежалки и чадори за сонце.

инфо: Менување на постелнина 1x неделно,пешкири 2x неделно. Атрактивна локација.

Категоризација 3 ***
Локација Хвар
Тип на сместување Апартман