Достапност

Athena Pallas Village 5*

Локација: Полуостров Ситониа, 11 км од населбата Неос Мармарас , 9 км од населбата Никити , 97 км од аеродром Македонија.
0,00 ден.

Локација: Полуостров Ситониа, 11 км од населбата Неос Мармарас , 9 км од населбата Никити , 97 км од аеродром Македонија.
Плажа: Песочна, сопствена. Лежалки и чадори за сонце - со доплата , пешкири - бесплатно.
Услуга: Полупансион  ( појадок и вечера – шведска маса )
Соби: 173 соби,опремени со: клима уред, сателитска ТВ, мини бар, телефон, сеф – бесплатно,Wi-Fi, купатило (када / туш ), фен, балкон или тераса .
Хотелски содржини: Ресторан , таверна , 3 кафе бара покрај базен ,  гурмански ресторан , 3 базена со слатка вода , мини маркет , Продавница за сувенири , бутик , менувачница , изнајмување педалини и скутери , хемиско чистење , room service , паркинг ...
За деца: Детско игралиште , детски клуб ( 4 – 12 год ) , дадилка на повик ,  детски столчиња во ресторан .
Спа центар: Се простира на површина од 400 м2 , затворен базен со топла вода , фитнес центар , сауна , масажа , џакузи , солариум , турска бања ..
Спорт и забава:Тениски терен , пинг понг , билјард , одбојка на плажа , мини куглана , кино сала , мини голф , спортови на вода , анимација . Вечерна жива музика, грчка вечер
инфо: Мини – бус на релација Неос Мармарас и Никити.
Кредитни картички: VISA, MASTERCARD, AMEX.

           
                
BB - ноќевање со појадок                
HB - полупансион                
FB - полн пансион                
UL - ултра се вклучено                
AL - се вклучено                
RR - наем                
Ad - возрасно лице

Категоризација 5 *****
Локација Акти Елиас
Тип на сместување Хотел