Достапност

Belkon Hotel - Belek

Хотелот се наоѓа на 18 км од аеродромот во Анталија. Центарот на Белек е оддалечен 7 км.
0,00 ден.

За цени и слободни термини, јавете се во агенцијата. 

Локација
Хотелот се наоѓа на 18 км од аеродромот во Анталија. Центарот на Белек е оддалечен 7 км. Има организиран бесплатен трансфер до плажа на секои 30 минути.
Сместување
Хотелот има 140 соби во главната зграда, 42 соби во вилите. Сите соби се комплетно опремени, со клима систем, бања, фен, телефон, сателитска ТВ и мини бар. Сите соби се за непушачи. 
Wireless интернет конекција е достапна во сите делови на хотелот, бесплатно.
Ресторани и барови
На располагање на гостите за исхрана, има отворен и затворен дел од ресторанот, со шведска маса. Главниот ресторан служи голем избор на главни јадења и ужинки, во текот на целиот ден.
Активности
Хотелот располага со 3 отворени базени, со лежалки и чадори. Спа центар, џакузи и сауна. 
Категоризација 4 ****
Локација Белек
Тип на сместување Хотел