Достапност

Blue Dolphin 4*

Локација: Полуостров Ситониа, 1.5 км од населбата Метаморфози , 85 км од аеродром. Хотелот е изграден во традиционален стил. Се состои од 15 објекти и бунгалови.
0,00 ден.

Локација: Полуостров Ситониа, 1.5 км од населбата Метаморфози , 85 км од аеродром. Хотелот е изграден во традиционален стил. Се состои од 15 објекти и бунгалови.
Плажа: Песочна, сопствена. Лежалки и чадори за сонце - со доплата.
Услуга: Полупансион ( појадок и вечера – шведска маса )
Соби: 171 Соби,опремени со: клима уред, сателитска ТВ, фрижидер , туш , телефон, сеф – бесплатно,Wi-Fi, фен, балкон.
Хотелски содржини: Ресторан , таверна на плажа , снек бар на плажа , базен со слатка вода , Wi – Fi , паркинг .
За деца: Детски базен со слатка вода , детско игралиште , детски клуб ( 4 – 12 год ) , детски столчиња во ресторан .
Спа центар: Финска сауна , џакузи , турска бања , хидромасажа , масажа , маникир , педикир ...
Спорт и забава: Бесплатно: aguarobic , aerobic , пинг понг , тенис , гимнастика , кошарка , одбојка , мини голф Грчка вечер
инфо: Хотелот е отворен од Мај до октомври. Прилагоден за особи со посебни потреби
Кредитни картички: VISA, MASTERCARD.

             
                
BB - ноќевање со појадок                
HB - полупансион                
FB - полн пансион                
UL - ултра се вклучено                
AL - се вклучено                
RR - наем                
Ad - возрасно лице

Категоризација 4 ****
Локација Метаморфози
Тип на сместување Хотел