Достапност

Bungalov STRASKO 3***

Бунгаловите се наоѓаат во Камп Страшко, 2 км од Новаља, 7 км од траектното пристаниште Призна-Жигљен.
0,00 ден.

Локација: Камп Страшко, 2 км од Новаља, 7 км од траектното пристаниште Призна-Жигљен.
Плажа: 50-150 м, крупен песок.
Услуга: Наем.
Клима: Да.

Опис: Нови, монтажни куќички лоцирани во кампот Страшко, кој е категоризиран со 4*, а неговата плажа е наградена со сино знаменце.Пред секоја куќа има дрвена гарнитура за седење за 4 особи. Сите АПП имаат електрична скара, сателитска ТВ, фрижидер со замрзнувач и шпорет. Куќите 1/5+1 имаат и микробранова печка. 1/4+1 BGW (24м2): спална соба со француски лежај, спална соба со два или три лежаи – доколку во спалната соба има има само два лежаи, дополнителниот лежај е во дневната соба, дневна соба со кујна, трпезарија, гарнитура за седење, купатило. 1/5+1 АПП (32м2) : спална соба со француски лежај, спална соба со три одвоени кревети (од кои еден на спрат), дневна соба со кујна, трпезарија, гарнитура за седење (дополнителен лежај), две купатила. Во кампот на располагање спортско рекреативен центар со  осветлен терен за тенис. Изнајмување скутери, велосипеди, и чамци. Во кампот има супермаркет, ресторан, пицерија и пивница, а на плажа детски игралишта.

инфо: ПРИСТИГНУВАЊЕ  /  ЗАМИНУВАЊЕ : по 14:00ч  /  до 10:00ч. Менување постелнина 1x неделно, пешкири и кујнски крпи да си понесат гостите. Ќите во дневната соба имаат клима која лади и грее. Во цената е вклучен паркинг простор за еден автомобил, за секој нареден се доплаќа на рецепција (5 еур на ден).

Категоризација 3 ***
Локација Паг
Тип на сместување Апартман