Достапност

Apartmani JURJEVAC 2**

Апартманите се сместени во непосредна близина од центарот на Стари Град
0,00 ден.

Локација: Хвар – 400 м од центарот на Стари Град.

Плажа: Бетонирана / крупен песок. 300 м од хотел.

Услуга: Полупансион – шведска маса за појадок, вечера – мени (избор од 3 вида мени ).
Клима: Не.

Опис: Апартманите се сместени во непосредна близина од центарот на Стари Град. 48 бунгалови. 1/2 + 2 БГВ (големина 24 м2 ): две спални соби ( една со кревет на спрат ), кујна, купатило. Голем избор на ресторани, барови и продавници во самиот центар на градот.

инфо: Менување пешкири 2x неделно, менување постелнина 1x неделно. Објектите се стари и скромно опремени. Бунгаловите немаат балкон или тераса.

Цена за бунгалов:

Тип на сместување 13.06.18 04.07.18 22.08.18
04.07.18 22.08.18 29.08.18
2+2 BGW H  299 € 352 € 299 €
Категоризација 2 **
Локација Хвар
Тип на сместување Апартман