ХРВАТСКА

Hotel BLUESUN BORAK 3*

Локација: Бол на Брач, 800 м од градот и плажата Златни Рт. Плажа: 50 – 300 м, крупен песок, 10 минути до плажата Златни Рт. Услуга: Полупансион, појадок и вечера – шведска маса. Клима: Хотелот е климатизиран. Опис: Ресторан, аперитив бар, интернет, тераса, отворен базен со дел за деца, тераса со лежалки и чадори за сонце, детско игралиште, масажа, фитнес, пинг понг, тенис, мал фудбал, кошарка, одбојка на песок, школо за сурфање и нуркање, изнајмување велосипеди, сурф и опрема за нуркање. Wellness центар во хотелот Elaphusa. Паркинг на 100 м од хотел. инфо: Во собите 1/2 нема можност за дополнителен лежај.

0,00 ден.

hotel DELFIN 2**

Локација: Хвар – 5 мин. од центарот на Хвар. Плажа: Крупен песок / каменита и дел бетонирана.200 м од хотел. Услуга: Полупансион – шведска маса за појадок и вечера со салатно бифе. Клима: Не. Хотелски содржини: Ресторан со тераса и поглед на градот,аперитив бар,паркинг,тераса,во непосредна близина тениски терени,џет ски,изнајмување велосипеди.

0,00 ден.

hotel PASTURA 4****

Локација: Постира, 10 км од траектното пристаниште Супетар. Плажа: Хотелот е покрај плажа, каменита и бетонирана. 100 м од хотел песочна плажа. Услуга: Полупансион, појадок – шведска маса и вечера класична (избор на мени). Клима: Хотелот е целосно климатизиран. Опис: Ресторан, бар, менувачница, кафана, пицерија, ТВ сала, конференциска сала, продавница за сувенири, отворен базен, сауна, масажа, детско игралиште, изнајмување велосипеди. Во близина на хотелот билјард, пинг понг, тениски терен, фризерски салон, продавници, доктор. инфо: Соба 2+2 (спална соба, дневна соба со лежај на извлекување, купатило, балкон со поглед на море, сателитска ТВ, телефон, мини бар, фен и клима).

0,00 ден.

turisticka naselba RESORT FONTANA 2*

Локација: 300 – 600 м до центарот на Јелса. Плажа: Крупен песок / каменита и дел бетонирана. 50 - 100 м од хотел. Услуга: Наем, шведска маса за појадок и вечера со салатно бифе. Хотелски содржини: Павиљони со соби,централна зграда со : ресторан, аперитив бар, тераса, надворешен базен, детски базен, лежалки покрај базен, фитнес сала, 2 тениски терени, пинг понг, менувачница. Анимација за возрасни и деца, козметички салон (масажа, нега на лице и тело,маникир ,педикир). Rent a Car и организирани излети на рецепција.

0,00 ден.

Филтри