Достапност

Depandans BEGONIJA / CEMPRES 2**

Депандансот се наоѓа до хотел BON REPOS / Заливот на школките, 3 км од центарот на Корчула.
0,00 ден.

Локација: BON REPOS / Заливот на школките, 3 км од центарот на Корчула.
Плажа: Песочна, крупен песок, каменита и дел бетонирана. 100 м од хотел.
Услуга: Појадок и вечера – шведска маса со салатно бифе.

Хотелски содржини: Ресторан, A la carte ресторан, аперитив бар, тераса, ТВ сала, надворешен базен со слатка вода, продавница за сувенири, тениско игралиште, пинг понг, мини голф, изнајмување лежалки, чадори за сонце и чамци, детско игралиште на плажа, мини маркет.

инфо: Depandans BEGONIJA / CEMPRES  не е реновиран. Паркинг со доплата на рецепција.

Категоризација 2 **
Локација Корчула
Тип на сместување Хотел