Термини: 08, 12 и 16 Јануари 2019

1. ден: СКОПЈЕ – БАНСКО
Состанок на групата на паркингот пред хотел ВИП ( Скопски саем ) во 05:00 часот заминување кон Банско. Патување преку Куманово, Крива Паланка и граничен премин Деве Баир со повремени паузи поради одмор и царински формалности. Пристигнување во Банско околу пладне. Сместување во хотел на база на полу пансион ( појадок и вечера). Слободно попладне за одмор и релаксирање             ( користење на дополнителните услуги кои ги нуди хотелот: базен /  џакузи, фитнес, парна бања, сауна, ... ). Вечера. Ноќевање.
2. ден: БАНСКО
Појадок. Слободен ден за индивидуални активности - скијање. Вечера.  Ноќевање.
3. ден: БАНСКО  
Појадок. Слободен ден за индивидуални активности - скијање. Вечера.  Ноќевање.
4. ден: БАНСКО
Појадок. Слободен ден за индивидуални активности - скијање. Вечера.  Ноќевање.
5. ден: БАНСКО  – СКОПЈЕ
Појадок. По појадокот во 14:00 часот заминување кон Скопје. Патување преку граничен премин Деве Баир, Крива Паланка и Куманово со попатни паузи поради одмор и царински формалности. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

Цената на аранжманот изнесува 145€

Во цената на арнжманот влезени се следните услуги:
- Автобуски превоз на релација Скопје – Банско – Скопје со високотуристички автобус ТВ, ВИДЕО, КЛИМА УРЕД
- Сместување во хотел Evergreen Aparthotel & Spa  на база полупансион ( појадок и вечера ) во тро и четворокреветни  соби / апартмани.
- Туристички водич за време на патувањето и престој во Банско
- Медицинско лице за време на патувањето и престој во Банско
- Ски инструктори
- Користење базен / џакузи, фитнес, парна бања, сауна, WI - FI ...

Во цената на аранжманот не се влезени следните услуги:
- Задолжително патничко ( дополнително со ризик од зимски спортови ) осигурување  240 денари
- Туристичка такса 1€ дневно

Напомена: за реализација на овој аранжман потребни се минимум 40 патници. За влез во Р.Бугарија е неопходно да се поседува пасош со валидност од минимум 3 месеца на денот на излез и задолжително да се поседува патничко осигурување.

Уплатата се врши исклучиво во денарска противвредност (1€ = 62 mkd).

Категоризација 4 ****
Локација Банско
Тип на сместување Хотел