Достапност

Hotel ARKADA 2**

Хотел Аркада 2*, се наоѓа на 900м од центарот на Стари град, и на 50м од плажа.
0,00 ден.

Локација: Хвар – 900 м од центарот на Стари Град.
Плажа: Крупен песок / дел бетонирана.50 м од хотел.
Услуга: Полупансион – шведска маса за појадок и вечера со салатно бифе.
Клима: Во ресторан.

Хотелски содржини: Хотел Аркада со депанданс кој е одалечен 150 м. Во хотелот: ресторан, кафе бар, таверна, аперитив бар,  внатрешен базен со топла морска вода, снек бар, слаткарница, надворешен базен, ТВ сала, менувачница, интернет, жива музика, можност за употреба на спортскиот центар во непосредна близина (тенис,кошарка и мал фудбал). Бесплатен паркинг пред хотелот, бесплатна употреба на лежалки и чадори за сонце покрај базен. Изнајмување велосипеди и скутери.

инфо: Во собите БМ нема можност за додатен лежај. Сите соби се скромно опремени.

Категоризација 2 **
Локација Хвар
Тип на сместување Хотел