Hotel AURORA 4****

Хотелот се наоѓа во Мали Лошињ, 2 км од центарот на местото, во Сончев залив.
0,00 ден.

Локација: Мали Лошињ, 2 км од центарот на местото, во Сончев залив.
Плажа: 50 м, крупен песок, каменита и дел бетонирана.
Услуга: Полупансион, појадок и вечера шведска маса со салатно бифе.
Клима: Хотелот е климатизиран.

Опис: Ресторан, бар, тераса, менувачница, интернет, продавница за сувенири, отворен базен, затворен базен со топла морска вода, џакузи, сауна, масажа, спа центар, фризер, конференциска сала, куглана, пинг понг. Терен за тенис во близина, фитнес, анимација, санитарии прилагодени за лица со инвалидитет, ресторан Вели Жар и Лантена покрај море.

инфо: WI-FI во собите – со доплата. Хотелот е целосно реновиран 2008 година. Соба 1/2+2 suite има спална соба и дневна со два лежаи на извлекување.

Категоризација 4 ****
Локација Лошињ
Тип на сместување Хотел