Достапност

Hotel BELI KAMNIK I 3***

Локација: 200 м од Њивица.
Плажа: 100 м, крупен песок и дел каменита.
Услуга: Полупансион, појадок и вечера – шведска маса со салатно бифе.
Клима: Хотелот е климатизиран.

Опис: Хотелот Бели Камник е составен од две згради, кои се поврзани со ходник. Ресторан, ТВ сала, аперитив бар, кафетерија, бутици, козметички и фризерски салон, мини голф, терени за тенис, скијање на вода, изнајмување чамци, лежалки и чадори за сонце на плажа. Хотелска анимација за деца и возрасни.

инфо: Во хотелот Бели Камник во 2010 година се обновени купатилата.

Категоризација 3 ***
Локација Крк
Тип на сместување Хотел