Достапност

Hotel BELI KAMNIK II 3***

Локација: 200 м од Њивица.
Плажа: 100 м, крупен песок и дел каменита.
Услуга: Полупансион, појадок и вечера – шведска маса со салатно бифе.
Клима: Хотелот е климатизиран.

Опис: Хотелот Бели Камник е составен од две згради, кои се поврзани со ходник. Ресторан, ТВ сала, аперитив бар, кафетерија, бутици, козметички и фризерски салон, мини голф, терени за тенис, скијање на вода, изнајмување чамци, лежалки и чадори за сонце на плажа.

инфо: Хотелот е целосно реновиран во 2004 година.

Категоризација 3 ***
Локација Крк
Тип на сместување Хотел