Достапност

Hotel BELLEVUE 3***

Хотелот се наоѓа во заливот Чикат, во борова шума, 1.5 км од местото Мали Лошињ
0,00 ден.

Локација: Во заливот Чикат, во борова шума, 1.5 км од местото Мали Лошињ. 
Плажа: 50 м, каменита, дел бетонирана и песочна (погодна за мали деца).
Услуга: Полупансион, појадок и вечера – шведска маса со салатно бифе.
Клима: Хотелот е климатизиран.

Опис: Ресторан, бар, фитнес, сауна, масажа, лекарска ординација, фризерски салон, продавница за сувенири, затворен базен со топла морска вода и хидромасажа, билјард, 5 тениски терени, фудбал, кошарка, пинг понг, мини голф, детско игралиште, школо за сурфање и нуркање. Можност за изнајмување лежалки, чадори за сонце, велосипеди и моторни чамци.

инфо: Секојдневна анимација за деца и возрасни, разни друштвени забави. Изнајмување сеф на рецепција.

Категоризација 3 ***
Локација Лошињ
Тип на сместување Хотел