Достапност

Hotel BLUESUN BONACA 3***

Хотелот се наоѓа во Бол на Брач, 800 м од градот и плажата Златни Рт.
0,00 ден.

Локација: Бол на Брач, 800 м од градот и плажата Златни Рт.
Плажа: 50 – 300 м, крупен песок, 10 минути до плажата Златни Рт.
Услуга: Се вклучено (погледни опис).
Клима: Хотелот е климатизиран.
Опис: Населба од павиљонски тип, централна рецепција, ресторан со тераса, ТВ сала, продавница за списанија, бар покрај базен, тераса за сончање со лежалки и чадори за сонце, детски клуб и детско игралиште, фитнес, тениско игралиште ( еден час на ден по соба ). Пинг понг, одбојка на плажа, школо за нуркање и сурфање.
инфо: Паркингот е оддалечен 100 м од хотелот. Соба 1/2+2 : две поврзани соби, во едната брачен кревет, во другата два дополнителни лежаи ( погодни за деца ).

Категоризација 3 ***
Тип на сместување Хотел
Локација Брач