Достапност

Hotel BLUESUN BORAK 3***

Хотелот се наоѓа во Бол на Брач, 800 м од градот и плажата Златни Рт.
0,00 ден.

Локација: Бол на Брач, 800 м од градот и плажата Златни Рт.
Плажа: 50 – 300 м, крупен песок, 10 минути до плажата Златни Рт.
Услуга: Полупансион, појадок и вечера – шведска маса.
Клима: Хотелот е климатизиран.
Опис: Ресторан, аперитив бар, интернет, тераса, отворен базен со дел за деца, тераса со лежалки и чадори за сонце, детско игралиште, масажа, фитнес, пинг понг, тенис, мал фудбал, кошарка, одбојка на песок, школо за сурфање и нуркање, изнајмување велосипеди, сурф и опрема за нуркање. Wellness центар во хотелот Elaphusa. Паркинг на 100 м од хотел.
инфо: Во собите 1/2 нема можност за дополнителен лежај.

Категоризација 3 ***
Тип на сместување Хотел
Локација Брач