Hotel BLUESUN ELAPHUSA 4****

Хотелот се наоѓа во Бол на Брач, 10 минути од градот и плажата Златни Рт.
0,00 ден.

Локација: Бол на Брач, 10 минути од градот и плажата Златни Рт.
Плажа: 50 – 300 м, крупен песок, 10 минути до плажата Златни Рт.
Услуга: Полупансион, појадок и вечера – шведска маса. Вегетеријанска и диетална исхрана. Два пати неделно далматинска вечер.
Клима: Хотелот е климатизиран.
Опис: Ресторан, бар, ноќен клуб, хотелска тераса со вечерна жива музика, паркинг, конференциска сала, отворен базен со морска вода, лежалки и чадори за сонце покрај базен, детски базен, центар за убавина, затворен базен со морска вода, џакузи, сауна, масажа, фризерски салон, козметички салон, фитнес, интернет, продавница за сувенири и списанија, тенис, пинг понг, одбојка на плажа, куглана. 
инфо: Хотелот е реновиран во 2006 година. Во стандардните соби нема можност за дополнителен лежај.

Категоризација 4 ****
Тип на сместување Хотел
Локација Брач