Достапност

Hotel BRETANIDE 4****

Хотелот се наоѓа во борова шума, 1 км од Бол.
0,00 ден.

Локација: Во борова шума, 1 км од Бол.
Плажа: 30 м, крупен песок, во близина на познатата плажа Златни Рт.
Услуга: Се вклучено. 
Клима: Хотелот е целосно климатизиран.
Опис: Ресторан, грил ресторан, бар, пицерија, отворен базен со слатка вода, лежалки и чадори за сонце, бар покрај базен, детски базен. Тениски игралишта, велосипедизам, сурфање, нуркање, одбојка на песок. Фитнес, солариум, сауна.
инфо: Дополнителениот лежај е примaрен за деца до 16 години. Сите соби се реновирани. 

Категоризација 4 ****
Локација Брач
Тип на сместување Хотел