Достапност

Hotel CORINTHIA 3***

Хотелот се наоѓа во Башка, 300 м од центарот, и на 50м од плажа
0,00 ден.

Локација: Башка, 300 м од центарот.
Плажа: 50 - 100 м, крупен песок.
Услуга: Полупансион, појадок и вечера – шведска маса со салатно бифе.
Клима: Хотелот е климатизиран.

Опис: Ресторан, лоби бар, менувачница, продавница за сувенири, затворен базен со слатка вода, отворен базен со слатка вода, детски отворен базен, фитнес, wellness, бар покрај базен, интернет (бесплатно), спортови на вода, лежалки покрај базен, лифт, терени за тенис, одбојка на песок, мал фудбал.

инфо: Жива музика во сезона. Детски столчиња во ресторанот. Соба 1/2+2 еден простор со два основни лежаи и два дополнителни.

Категоризација 3 ***
Локација Крк
Тип на сместување Хотел