Достапност

hotel DELFIN 2**

Локација: Хвар – 5 мин. од центарот на Хвар. Плажа: Крупен песок / каменита и дел бетонирана.200 м од хотел. Услуга: Полупансион – шведска маса за појадок и вечера со салатно бифе. Клима: Не. Хотелски содржини: Ресторан со тераса и поглед на градот,аперитив бар,паркинг,тераса,во непосредна близина тениски терени,џет ски,изнајмување велосипеди.
0,00 ден.

ВИД НА СОБА УСЛУГА 01.04-08.06 08.06.-06.07 06.07.-18.07 18.07.-24.08 24.08.-14.09 14.09.-12.10 12.10.-31.12
2 TWC M T  7 ноќевања со појадок € 149 € 179 € 259 € 326 € 259 € 179 € 149
2 TWC P T  7 ноќевања со појадок € 109 € 146 € 189 € 249 € 189 € 146 € 109

Категоризација 2 **
Тип на сместување Хотел