Golden Beach 3*

Хотелот се наоѓа во Метаморфози, мало село на почетокот на Ситонија, на 20м од плажа.
0,00 ден.

Локација
Хотелот се наоѓа во Метаморфози, мало село на почетокот на Ситонија, околу 100 км од Солун. Селото е изградено на рид и богато со борова шума што придонесува за многу пријатна клима. Има таверни, ресторани и продавници, и е идеално за мирен одмор.
Плажа
20 метри од песочна плажа (песок и камчиња). 
Опис на објектот
Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), ТВ, сопствена бања и тераси со поглед кон плажата и морето
Користењето на лежалките на базенот се бесплатни. 

1/3 соба: еден брачен кревет и еден единечен (еко собите се на приземје)
1/4 family: еден брачен кревет и два кревети на спрат

Услуга
All light (се вклучено) - појадок – шведска маса, ручек – избор од две главни јадења, вечера – шведска маса, локални алхохолни и безалхохолни пијалоци од 12:00-17:30 ч. и 19:00-21:00 ч.

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Цените се дадени по лице за 7 ноќевања во евра без попуст 

Период Ноќевања По лице во 1/3 еко По лице  во 1/3 По лице во 1/4 family
20.05-27.05.2018 7 189 € 209  259 
27.05-03.06.2018 7 209 € 229  249 
03.06-10.06.2018 7 239  249  269 
10.06-17.06.2018 7 279  299  319 
17.06-24.06.2018 7 309  329  359 
24.06-01.07.2018 7 329  349  379 
01.07-08.07.2018 7 359  379  409 
08.07-15.07.2018 7 409  439  479 
15.07-22.07.2018 7 459  479  529 
22.07-29.07.2018 7 459  479  529 
29.07-05.08.2018 7 459  479  529 
05.08-12.08.2018 7 459  479  529 
12.08-19.08.2018 7 459  479  529 
19.08-26.08.2018 7 419  449  469 
26.08-02.09.2018 7 369  389  409 
02.09-09.09.2018 7 319  339  369 
09.09-16.09.2018 7 259  279  309 
16.09-23.09.2018 7 209  229  259 

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.

Клима уредот и wi-fi: вклучени во цената.
Во цената не е вклучен превоз.

Напомена:
Цените се по лице за број на ноќевања дадени во табелата
Прво дете до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
Второ дете до 6 г. со двајца возрасни без легло – БЕСПЛАТНО
Прво дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30% 
Трето возрасно лице на редовно легло плаќа 50%

Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на собите е до 10 часот по локално време

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ (повратна карта) (секоја недела):
Скопје, Штип, Велес, Неготино, Гевгелија: 35€ по лице
Деца до 2 години: бесплатно (не користи седиште)
Деца од 2 до 12 години: 20 евра

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин,

Попустите не може да се комбинираат
 

Категоризација 3 ***
Локација Метаморфози
Тип на сместување Хотел