Достапност

Hotel HVAR 3***

Хотел Хвар 3* се наоѓа на 600 м од центарот на Јелса, и на 150м од плажа.
0,00 ден.

Локација: Хвар – 600 м од центарот на Јелса.
Плажа: Песочна / каменита и дел бетонирана,150 м од хотел.
Услуга: Полнпансион – шведска маса за појадок ,ручек – ( избор од 2 вида мени, салатно бифе, десерти ) вечера – шведска маса со салатно бифе.
Клима: Ресторан и ТВ сала.

Хотелски содржини: Ресторан, аперитив бар, тераса. Внатрешен базен со топла морска вода, надворешен базен со морска вода, снек бар покрај базен, бесплатни лежалки и чадори за сонце покрај базен, бесплатен паркинг пред хотел, ТВ сала, продавница за сувенири.

Спорт и забава: 4 тениски терени, мини голф, пинг понг, фитнес сала, масажа.

Жива музика и детска анимација.

инфо: Внатрешниот базен е затворен во период од 15/06 до 15/9.

Категоризација 3 ***
Локација Хвар
Тип на сместување Хотел