Достапност

Hotel INTERNATIONAL 3***

Хотелот се наоѓа во центарот на местото Раб, покрај градско шеталиште и море, 10 км од траектното пристаниште.
0,00 ден.

Локација: Во центарот на местото Раб, покрај градско шеталиште и море, 10 км од траектното пристаниште.
Плажа: 300 м, бетонирана и крупен песок.
Услуга: Полупансион, појадок и вечера – шведска маса.
Клима: Да.

Опис: Рецепција, ресторан, бар, отворен базен со слатка вода и џакузи, сауна, фитнес, масажа. Можност за дополнителен лежај во собите.
Инфо: Покрај хотелот можност за превоз со брод до подалечни плажи. Бучна локација. Паркинг – со доплата.

Категоризација 3 ***
Локација Раб
Тип на сместување Хотел