Достапност

Hotel ISSA 3***

Хотелот се наоѓа на островот Вис, 800 м од центарот на градот Вис.
0,00 ден.

Локација: Остров Вис, 800 м од центарот на градот Вис.
Плажа: 50 м, крупен песок и дел каменита.
Услуга: Полупансион, појадок и вечера – шведска маса со салатно бифе.
Клима: Во заедничките простории и дел од собите (ВМ).

Опис: Ресторан, аперитив бар, коктел бар, интернет, ТВ сала, паркинг. Изнајмување велосипеди. Спортски центар во близина: тениски игралишта, игралишта за одбојка, мини фудбал, ракомет, кошарка. Спортови на вода. Во градот: ресторани, пицерии, продавници, амбуланта, пошта, банка, музеј.

Категоризација 3 ***
Локација Вис
Тип на сместување Хотел