Достапност

Hotel KIMEN 3***

Хотелот се наоѓа на островот Црес, 1 км од местото Црес.
0,00 ден.

Локација: Остров Црес, 1 км од местото Црес.
Плажа: 80 м, крупен песок и дел бетонирана.
Услуга: Полупансион, појадок – шведска маса, вечера класична (избор на мени 4 врсти јадење, една вегетеријанска) со салатно и десертно бифе.
Клима: Хотелот е климатизиран.

Опис: Главна зграда, депанданс, ресторан, аперитив бар, ТВ сала, фризерски салон, тераса со музика, тениски терен, игралиште за деца, мини голф, wellness центар (сауна, козметички салон, фитнес).

инфо:  Главната зграда е реновирана. Сопствен паркинг.

Категоризација 3 ***
Локација Црес
Тип на сместување Хотел