Достапност

Hotel MERIDIJAN 4****

Хотелот се наоѓа во Паг, на 500 м од центарот.
0,00 ден.

Локација: Паг, 500 м од центарот.
Плажа: 50 м, крупен песок.
Услуга: Полупансион, појадок и вечера – шведска маса со салатно бифе.
Клима: Хотелот е климатизиран.

Опис: Ресторан, аперитив бар, менувачница, банкомат, лифт, продавница за списанија, отворен базен. Терени за тенис, пинг понг, одбојка и кошарка на градската плажа која е на 1 км од хотелот. Изнајмување велосипеди.

инфо: Сите соби се стилски опремени и наместени. Wellnes центар во хотел Пагус со предходна најава на рецепција. Собите BP немаат можност за дополнителен лежај. Отворен базен и лежалки покрај базен се вклучени во цената.

Категоризација 4 ****
Локација Паг
Тип на сместување Хотел