Достапност

Hotel PADOVA 3***

Хотелот се наоѓа на крајот на местото Бањоле, 1 км од местото Раб.
0,00 ден.

Локација: На крајот на местото Бањоле, 1 км  од местото Раб.
Плажа: 100-150 м, крупен песок, каменита, дел бетонирана и песочна.
Услуга: Полупансион, појадок и вечера шведска маса со салатно бифе.
Клима: Да.

Опис: Ресторан, конгресна сала, аперитив бар, кафетерија, ТВ сала, фризерски салон, менувачница, продавница, рецепција, пицерија, снек бар, отворен базен со морска вода, тенис.

инфо: Хотелот е реновиран во 2003 година. Нов wellness центар, турска, финска и инфрацрвена сауна, отворен и затворен базен, фитнес центар, солариум. За гостите од хотелот организиран бесплатен превоз до плажите во Суха Пунта.

Категоризација 3 ***
Локација Раб
Тип на сместување Хотел