Достапност

Hotel PAGUS 4****

Хотелот се наоѓа во близина на центарот на Паг.
0,00 ден.

Локација: Во близина на центарот на Паг.
Плажа: 20 м, плажа покрај хотел, крупен песок, дел каменита и бетонирана.
Услуга: Полупансион, појадок и вечера – шведска маса со салатно бифе.
Клима: Хотелот е климатизиран.

Опис: Ресторан во склоп на хотелот со тераса покрај море, аперитив бар, менувачница, продавница за сувенири и списанија, пицерија, фитнес, козметички салон, тераса. Отворен базен и затворен базен, детски базен, лежалки и чадори за сонце покрај базен, сауна, масажа. Во близина терени за тенис, одбојка на песок, сурфање, изнајмување скутери и педалини. Лежалки и чадори за сонце на плажа – со доплата (3 еур на ден), туш. Интернет во собите.

инфо: Хотелот е реновиран во 2006 година.

Категоризација 4 ****
Локација Паг
Тип на сместување Хотел