Достапност

Hotel PUNTA 4****

Хотелот се наоѓа во Вели Лошињ, во борова шума, 4 км од Мали Лошињ.
0,00 ден.

Локација: Вели Лошињ, во борова шума, 4 км од Мали Лошињ.
Плажа: 50 м, каменита и бетонирана. Во 2007 година плажата е наградена со сино знаменце.
Услуга: Полупансион, појадок и вечера шведска маса со салатно бифе.
Клима: Хотелот е климатизиран.

Опис: Ресторан, лоби бар, бар покрај базен, бар на плажа, затворен базен, џакузи со греена морска вода, салон за убавина, масажа, солариум. Кабини за пресоблекување и туш на плажа, 13 тениски терени, фитнес, спортови на вода, изнајмување велосипеди, дневна и вечерна анимација за возрасни. Стоматолог, здравствена амбуланта, менувачница, интернет во собите и на рецепција.

Категоризација 4 ****
Локација Лошињ
Тип на сместување Хотел