Hotel VESPERA 4****

Хотелот се наоѓа во Мали Лошињ, 2 км од центарот, во Сончевиот залив.
0,00 ден.

Локација: Мали Лошињ, 2 км од центарот, во Сончевиот залив.
Плажа: 50 м, каменита и крупен песок. (погодна за мали деца).
Услуга: Полупансион, појадок и вечера – шведска маса со салатно бифе. Вклучен пијалок со вечерата (вода, сок).
Клима: Хотелот е климатизиран.

Опис: Ресторан, менувачница, аперитив бар, конференциска сала, тераса, продавница за сувенири, терен за тенис, куглана, пинг понг, одбојка на песок. Комплекс отворени базени и два детски базени, џакузи со поглед на море, детско игралиште.

инфо: Собите 1/2+1 + 1/2+1 family, се составени од две двокреветни соби со дополнителен лежај, меѓусебно поврзани. Во собите 1/2+1 + 1/2+1 family може  да престојуваат минимум 4 особи (две возрасни и две деца на основни лежаи), максимум број особи 6. Две деца до 7 години престојуваат бесплатно на петти и шести лежај.

Категоризација 4 ****
Локација Лошињ
Тип на сместување Хотел