Достапност

Hotelska naselba SAN MARINO – FAMILY HOTEL LOPAR 3***

Хотелската населба се наоѓа во Лопар, покрај познатата Рајска плажа, 15 км од градот Раб.
0,00 ден.

Локација: Лопар, покрај познатата Рајска плажа, 15 км од градот Раб.
Плажа: 100-500 м, песочна.
Услуга: Полупансион, појадок и вечера шведска маса со салатно бифе. Со вечерата вклучен пијалок (сок, вода, пиво, вино).
Клима: Да.

Опис: Во хотелската населба се наоѓаат 5 хотели. Ресторан, аперитив бар, кафана, дискотека, пивница, фризерски салон, тераса со музика, нудистичка плажа во близина. Тениски терени, пинг понг, мини голф, кошарка. Даски за едрење, бифе на плажа, нуркање.

инфо: Жива музика во сезона.

Категоризација 3 ***
Локација Раб
Тип на сместување Хотел