ХВАР

Островот Хвар припаѓа во среднодалматинските острови. Познат како остров со најмногу сончеви денови во годината. Населението покрај туризам се занимава и со лозарство. Најпознати туристички места на островот се градот  Хвар, Стари Град и Јелса.

hotel DELFIN 2**

Локација: Хвар – 5 мин. од центарот на Хвар. Плажа: Крупен песок / каменита и дел бетонирана.200 м од хотел. Услуга: Полупансион – шведска маса за појадок и вечера со салатно бифе. Клима: Не. Хотелски содржини: Ресторан со тераса и поглед на градот,аперитив бар,паркинг,тераса,во непосредна близина тениски терени,џет ски,изнајмување велосипеди.

0,00 ден.

turisticka naselba RESORT FONTANA 2*

Локација: 300 – 600 м до центарот на Јелса. Плажа: Крупен песок / каменита и дел бетонирана. 50 - 100 м од хотел. Услуга: Наем, шведска маса за појадок и вечера со салатно бифе. Хотелски содржини: Павиљони со соби,централна зграда со : ресторан, аперитив бар, тераса, надворешен базен, детски базен, лежалки покрај базен, фитнес сала, 2 тениски терени, пинг понг, менувачница. Анимација за возрасни и деца, козметички салон (масажа, нега на лице и тело,маникир ,педикир). Rent a Car и организирани излети на рецепција.

0,00 ден.

Филтри