Достапност

Jenny 3* Siviri

Хотелот Jenny се наоѓа во центарот на Сивири, мало крајбрежно место на западната страна од полуостровот Касандра, на 150м од плажа.
0,00 ден.

Локација
Хотелот Jenny се наоѓа во центарот на Сивири, мало крајбрежно место на западната страна од полуостровот Касандра. Местото има голем број таверни во кои се служи свежа риба, морски плодови и традиционална скара. Добро организираната плажа е препознатлива по белиот песок и плиткото море идеално за фамилијарен одмор.
Плажа
150 метри од песочна плажа. 
Опис на објектот
Хотелот располага со 29 соби, 1/2, 1/3 и 1/4.  Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), ТВ и wc. Собите за сезона 2018 ќе бидат реновирани. Надворешниот базен и лежалките се бесплатни за користење од гостите.
1/4 стандард соба – еден брачен кревет и два единечни
1/4 дуплекс – еден брачен кревет во една соба и два единечни кревети во друга соба
Услуга
Полупансион - појадок и вечера на шведска маса
Појадок 08:00-10:00ч.
Вечера 19:00-21:00ч.

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Цените се дадени по лице за 7 полупансиони во евра без попуст

Период Ноќевања По лице во 1/4 стандард соба  По лице во 1/4 дуплекс
19.05-26.05.2018 7 160.00 € 160.00 €
26.05-02.06.2018 7 190.00 € 210.00 €
02.06-09.06.2018 7 220.00 € 240.00 €
09.06-16.06.2018 7 250.00 € 275.00 €
16.06-23.06.2018 7 275.00 € 300.00 €
23.06-30.06.2018 7 295.00 € 325.00 €
30.06-07.07.2018 7 320.00 € 350.00 €
07.07-14.07.2018 7 340.00 € 375.00 €
14.07-21.07.2018 7 370.00 € 400.00 €
21.07-28.07.2018 7 370.00 € 400.00 €
28.07-04.08.2018 7 370.00 € 400.00 €
04.08-11.08.2018 7 370.00 € 400.00 €
11.08-18.08.2018 7 370.00 € 400.00 €
18.08-25.08.2018 7 340.00 € 375.00 €
25.08-01.09.2018 7 290.00 € 320.00 €
01.09-08.09.2018 7 260.00 € 285.00 €
08.09-15.09.2018 7 220.00 € 240.00 €
15.09-22.09.2018 7 200.00 € 220.00 €

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.

Клима уредот и wi-fi: вклучени во цената.
Во цената не е вклучен превоз.

Можност за оставање на куферите во хотелот со цел да се искористи последниот ден,
фен на барање и книги за читање на англиски, македонски и српски јазик.

Напомена:
Цените  се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион  за број на ноќевања дадени во табелата
Прво и второ дете од 0 до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
Прво и второ дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30 % од цената во табелата
Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата

Сместување во собите е после 14 часот по локално време а напуштање на собите е до 10 часот по локално време

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин.
Попустите не може да се комбинираат

Категоризација 3 ***
Локација Сивири
Тип на сместување Хотел